Sıkça Sorulan Sorular - TTNET WiFi

Destek

Sıkça Sorulan Sorular

WiFi nedir?

WiFi, Wireless Fidelity'nin kısaltılmış halidir ve genel anlamda kablosuz ağlar üzerinden verinin transferi için oluşturulmuş bir standarttır. WiFi standardında alıcı ve vericiye sahip olan cihazlar (laptop, akıllı telefon, tablet PC, v.b.) WiFi ağının olduğu yerlerde, kablosuz genişbant Internet hizmetinden faydalanabilirler.


TTNET WiFi nedir?

TTNET WiFi, Türkiye'nin abone sayısı ile Lider İnternet markası TTNET’in güvenli kablosuz internet erişim hizmetidir.


Neden TTNET WiFi'yi seçmeliyim?

TTNET WiFi, 81 ilde binlerce noktada, insanların en çok uğradıkları ve zaman geçirdikleri yerlerde, güvenli kablosuz internet hizmeti vermektedir ve bu alanda Türkiye’ nin en geniş kablosuz internet ağına sahiptir. TTNET, abonelerine her ay yüzlerce hediye dakikalar vermektedir. Öte yandan TTNET abonesi olmayanlar da uygun koşullarda kredi kartları ile TTNET WiFi hizmetinden faydalanabilmektedirler. TTNET ayrıca yurtdışında da yüzbinlerce noktada çok uygun koşullarla kablosuz internet hizmeti sunmaktadır.


TTNET WiFi ne kadar güvenlidir?

TTNET WiFi, teknoloji standartları ve ilgili yasalarının belirlediği standartlara tamamen uygun hizmet vermektedir.


TTNET WiFi Otomatik Nedir? Nasıl Kullanılır?

TTNET WiFi Otomatik, TTNET müşterilerinin Android/iOS, PC/MacOS işletim sistemlerini destekleyen mobil cihazlarının tüm TTNET WiFi noktalarında tanınmasını sağlayan kablosuz ağ bağlantısıdır.

TTNET WiFi noktalarında cihazınızdan TTNET WiFi Otomatik kablosuz bağlantıyı seçerek bir defaya mahsus TTNET TekŞifre kullanıcı adı ve parolanız ile giriş yapınız. Sonrasında hangi TTNET WiFi noktasında olursa olsun tekrar kullanıcı adı ve şifre girişi yapmadan otomatik şekilde hızlı ve kolayca internete bağlanabilirsiniz.

TTNET WiFi Otomatik ile Nasıl Bağlanırım?

Aşağıdaki adımları mobil cihazınızda sadece ilk bağlandığınız anda yaparak sonraki bağlantılarınızda TTNET WiFi’a otomatik bağlanırsınız:

1. İnternete bağlanmak istediğiniz yerin TTNET WiFi noktası olduğundan emin olun.
2. Cihazınızın Wi-Fi özelliğini açın.
3. Karşınıza gelen kablosuz ağlardan TTNET WiFi kablosuz ağını seçin.
4. İnternet tarayıcınızı açtığınızda karşınıza otomatik açılan TTNET WiFi giriş sayfasında TTNET TekŞifre bilgilerinizi ilgili alanlara yazın.
5. İnternet Kullanıcı Sözleşmesi’ni onaylı hale getirin ve giriş yapın.
6. Tekrar cihazınızın Wi-Fi bölümüne gelin. TTNET WiFi Otomatik kablosuz ağını seçin ve TTNET TekŞifre bilgilerinizi ilgili alanlara yazın.
7. İstemci kimlik doğrulama sertifikasını kabul edin.

Şirket bilgisayarımla TTNET WiFi Otomatik bağlantısı kuramıyorum. Nasıl bağlanabilirim?

Kurumsal Windows bilgisayarlarda konfigürasyonda manuel bazı ayarlar yapmak gerekmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

TTNET WiFi Otomatik ile hediye dakikalarım biter mi?

Hayır! TTNET WiFi Otomatik hizmetine tanımlı kotanız hediye dakikalarınızdan tamamen bağımsızdır. Internet paketi dâhilinde TTNET WiFi hediye dakikası olan Bireysel ve İşyerim Paketi sahibi TTNET müşterileri için bu kota aylık 1 GB’dır ve ücretsizdir! Üstelik hediye dakikalarınız da eksilmez. Sizin paketinizde ne kadar hediye dakikanız olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

TTNET WiFi Otomatik’ten kullandığım kota evdeki internet paketimin kotasını etkiler mi?

Hayır! Evdeki internet hizmetinize tanımlı kotanız, TTNET WiFi Otomatik kotasından tamamen bağımsızdır. TTNET WiFi Otomatik için tanımlanmış kotanız olan aylık 1GB, size hediye edilmekte ve evdeki internetinizden ayrıdır.

TTNET WiFi Otomatik kotam bittiğinde çalışmaya devam ediyor mu? Ekstra kullandığım kota faturama yansıyacak mı?

Hayır! TTNET WiFİ Otomatik kotanız bittiğinde sistem bağlantınızı otomatik olarak kesecek. TTNET WiFi kablosuz ağını seçerek hediye dakikalarınızdan internete bağlanmaya devam edebilirsiniz.

TTNET WiFi Otomatik hangi cihazlarda çalışıyor?

Android tabanlı mobil cihazlar için Android 2.2 ve üzeri sürümler, iOS tabanlı mobil cihazlar için iOS 5.0 ve üzeri sürümler desteklenmektedir. iPhone, iPad ve iPod Touch cihazları ile uyumludur.

TTNET WiFi Otomatik bağlantı neden sertifika soruyor?

Bazı akıllı telefon ve tabletlerde (Apple IOS tabanlı cihazlar vb.) sertifika onayı istenebilmektedir. Bağlantının başarı ile tanımlanması için bu sertifikanın kabul edilmesi gerekmektedir.

TTNET WiFi daha önce çalıştığı halde yine sertifika soruyor ?

Güvenlik vb . sebepler için TTNET bu sertifikaları yenileyebilir ve bu sebepten sertifika yeniden sorulabilir.

Bir kez TTNET WiFi Otomatik ile bağlandım. Sonra ağı unut dedim, tekrar nasıl bağlanabilirim?

Mobil cihazınızın WiFi özelliğini açın. Kablosuz ağlardan TTNET WiFi Otomatik kablosuz ağını seçin. Kullanıcı adı ve parola alanlarına TTNET TekŞifre bilgilerinizi girin. İstemci kimlik doğrulaması sertifikasını onaylayın. Sonrasında “bu ağı unut” demediğiniz sürece tüm TTNET WiFi noktalarında otomatik bağlanabilirsiniz.

TTNET WiFi’da hizmet süresi neyi ifade etmektedir ?

TTNET WiFi’ de süre bazlı hizmet verilmektedir. Diğer bir deyişle, TTNET WiFi hizmet seçenekleri farklı sürelere sahip paketlerden oluşmaktadır. Pakette tanımlanan süre dolduğu anda hizmet otomatik olarak sonlandırılır.


TTNET ADSL abonesiyim. Evdeki modeme kablosuz bağlı iken aynı anda dışarıdan da TTNET WiFi’ ye bağlanabilir miyim?

TTNET WiFi tamamen bağımsız bir hizmettir, evdeki hizmetiniz ile doğrudan bir ilişkisi yoktur. Evdeki bağlantınız sadece TTNET WiFi üzerinde ücretsiz erişim hakkını sağlamaktadır.


TTNET ADSL abonesiyim. TTNET WiFi kullanım hızım ADSL paketime bağlı mıdır?

TTNET WiFi tamamen bağımsız bir hizmettir. Evde sahip olduğunuz TTNET ADSL hizmet paketinin tipi sadece ücretsiz dakikalarının miktarını değiştirmektedir.


TTNET WiFi hediye dakikalarım bittiğinde otomatik olarak çalışmaya devam ediyor mu ? Faturama ekstra kullandığım dakikalar otomatik olarak yansıyacak mı ?

Hayır! Hediye dakikalarınız bittiğinde, sistem bağlantınızı otomatik olarak kesecek ve bu konuda sizi uyaracaktır. Siz ekstra dakika satın almadıkça hizmet kullanılamayacaktır.


TTNET ADSL abonesiyim. TTNET WiFi’ yi kullandığım süre boyunca gelen-giden veri miktarı, ADSL paketimin kotasını etkiler mi?

Hayır! Evde ADSL hizmetine tanımlı kota tamamen bağımsızdır. TTNET WiFi kullanımında sadece dakika sayımı yapılmaktadır.


TTNET abonesi değilsem nasıl bağlanırım?

TTNET abonesi değilseniz, karşılama sayfasında “TTNET Abonesi Değilim” butonuna tıkladığınız zaman yönlendirileceğiniz sayfada kredi kartınızla istediğiniz süreli paketi satın alarak TTNET WiFi hizmetinden faydalanabilirsiniz.


Kazımalı kartlardan TTNET WiFi kullanıcı adımı nasıl edinebilirim ?

Kazımalı kartlardan çıkacak olan pin numarasını, yine kazımalı kartların arkasında belirtilen aktivasyon adresine giderek ve bu adresteki gerekli yerleri doldurarak kullanıcı adı ve şifrenizin cep telefonunuza gelmesini sağlayabilir, böylece TTNET WiFi hizmetinden yararlanabilirsiniz.


TTNET WiFi Ekstra paketinden kaç adet alabilirim ?

İhtiyacınız kadar satın alabilirsiniz.


TTNET WiFi Ekstra paketi aldım ancak o ay kullanmadım, ücretlendirilecek mi ?

Evet, TTNET WiFi Ekstra paketi satın alındığında her ay otomatik olarak ücretlendirilmektedir.


iPass hizmetini ayın son günü aldım ve ertesi ayın ilk günü kullandım. Ücretlendirme nasıl olacak ?

Hizmet ücreti bir ay için geçerlidir. Bu durumda iki ay için de ücret yansıyacaktır.


iPass hizmetini Ocak ayı içinde aldım ve kullandım, Şubat’ta yurtdışına çıkmadığımdan kullanmadım, Mart ayında tekrar kullandım, hizmet kaç ay ücretlendirilecek ?

Hizmet sadece kullanıldığından sadece Ocak ve Mart için ücretlendirilecek, Şubat’ta kullanım olmadığından fatura yansımayacaktır.

TTNET WiFi’ ye nerelerde bağlanabilirim?

TTNET WiFi, Türkiye geneline yayılmış havaalanları, oteller, alışveriş merkezleri, konferans merkezleri, marinalar, kafeler, fuar alanları, restoranlar gibi sayıları her geçen gün artan binlerce servis noktasında hizmet vermektedir. TTNET WiFi’a , KFC, Mc Donald’s, Özsüt, Aslı Börek, Dominos Pizza, Little Ceasers Pizza, Varan, Ulusoy gibi birçok servis noktasından bağlanabilirsiniz. TTNET WiFi servis noktaları listesine sitemizde Nereden Bağlanırım başlığından ulaşabilirsiniz.


TTNET WiFi’ ye bağlanabilmek için neye ihtiyaç duyarım?

Dizüstü, avuç içi bilgisayar, ya da WiFi özellikli cep telefonu, IEEE802.11b/g ve WiFi uyumlu WLAN kartına sahip bilgisayarlar ile TTNET WiFi’a bağlanabilirsiniz. (WiFi özellikli bilgisayalarda bu karta ihtiyaç duyulmamaktadır).


Herhangi bir özel yazılıma ihtiyaç duyar mıyım?

TTNET WiFi hizmetinden yararlanmak için herhangi bir özel yazılıma ihtiyacınız yoktur.


TTNET ADSL abonesi olduğum zaman, TTNET WiFi’ı ücretsiz kullanabilir miyim?

TTNET ADSL abonesiyseniz, TTNET WiFi’dan paketinize özel sunulan hediye dakikalarla TTNET WiFi hizmetinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.


Hediye dakikalarımı nereden öğrenebilirim?

ADSL paketiniz dahilinde sunulan ücretsiz dakika bilgisini sitemizde Hediye Dakikalar sayfasında bulabilirsiniz.


TTNET abonesi isem nasıl bağlanırım?

TTNET WiFi Servis Noktalarında, bilgisayarınızda yüklü web tarayıcı (Internet Explorer, Firefox vb.) ile herhangi bir sayfaya gitmeye çalıştığınızda otomatik olarak karşılama sayfasına yönlendirileceksiniz. Karşısınıza gelen sayfada Kullanıcı Adı / ADSL Şifre bilgilerinizi girerek TTNET WiFi’i kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca oluşturacağınız TTNET Tek Şifre ile TTNET WiFi hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Tek şifreniz e-posta adresiniz ve sizin belirleyeceğiniz şifreden oluşur. Detaylı kılavuzlar için tıklayınız.


Tek Şifre nedir ? TTNET WiFi’da nasıl kullanılır?

Geçerli bir e-posta adresiniz ile tek bir kullanıcı adı ve şifre oluşturarak TTNET WiFi hizmetinden faydalanabilirsiniz, böylece TTNET Tek Şifre ile birden fazla kullanıcı adı ve şifreye ihtiyaç duymazsınız. TTNET Tek Şifreniz ile karşılama sayfasındaki yönlendirmeleri takip ederek TTNET WiFi hizmetini kullanabilirsiniz. Tek Şifre hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

TTNET WiFi Otomatik Nedir? Nasıl Kullanılır?

TTNET WiFi Otomatik, TTNET müşterilerinin Android/iOS, PC/MacOS işletim sistemlerini destekleyen mobil cihazlarının tüm TTNET WiFi noktalarında tanınması sağlayan kablosuz ağ bağlantısıdır. TTNET WiFi Otomatik kablosuz ağına TTNET Tek Şifre’sini 1 kez kaydeden herkes tüm TTNET WiFi noktalarında otomatik olarak internete bağlanır.


TTNET WiFi Giriş Sayfası gelmiyor ?

Bilgisayarınızın WiFi özelliğinin açık ve çalışır olduğundan emin olunuz, işletim sisteminizin altında TTNET WiFi ve/veya diğer kablosuz ağların göründüğüne emin olunuz.
Yayın alınıyor ve aktif olarak TTNET WiFi kullanılıyor ise , IP adresi aldığınıza emin olunuz, işletim sistemi altında WiFi bağlantılarında bir problem olmadığına emin olunuz. Örnek olarak Windows işletim sistemlerinde IP adresi alınmadığı durumlarda ! işareti ile WiFi simgesi üzerinde hata gözükecektir.


TTNET WiFi Giriş Sayfasına eriştim şimdi Internet’e erişebilir miyim ?

TTNET WiFi giriş sayfasına TTNET ADSL abonesi iseniz Tek Şifre veya ADSL Kullanıcı adı ve parolanız ile, ADSL abonesi değilseniz aynı sayfadan satın alacağınız kullanıcı adı ve parola ile giriş yapmanız gerekmektedir.


TTNET WiFi noktalarında Tivibu, TTNET Vitamin, Netdisk gibi ücretsiz erişim sağlanan uygulamaları kullanmak için bu hizmetlere üye olmalı mıyım ?

TTNET WiFi bu hizmetlere sadece ücretsiz erişim sunmaktadır. İlgili hizmetlerin kullanılabilmesi için bu hizmetlere üyelik ve gerekiyorsa hizmete ait yazılımların kurulu olması gerekmektedir.

TTNET WiFi Giriş Sayfasını neden açık tutmalıyım ?

TTNET WiFi hizmeti süreye dayalıdır. Kullandığınız/ kalan sürenizi görmek ve hizmeti kullanmayı durdurmak için bu safyanın açık olması gerekmektedir.


TTNET WiFi Bağlandım ancak Giriş Sayfasını kapattım, tekrar erişebilir miyim ?

Eğer giriş sayfasını kapattıysanız TTNET WiFi hizmetine hala bağlı iken herhangi bir web tarayıcıyı açıp https://giris.ttnetwifi.com.tr/ ile bağlanabilirsiniz.


TTNET WiFi Bağlı iken giriş sayfasından bağlantıyı kes demeden bilgisayar kapandı. Sürem otomatik olarak bitecek mi ?

TTNET WiFi hizmeti üzerinden oturum açtıktan sonra herhangi bir veri alışverişi olmaz ise 15 dk içinde otomatik olarak bağlantı kesilir. Bilgisayar kapandığı gibi durumlarda da veri alışverişi olmayacağından 15 dk sonra sistem otomatik olarak bağlantıyı kesecektir.


TTNET WiFi Bağlı iken giriş sayfasını yanlışlıkla kapattım. Kullandığım halde bu yüzden 15 dakika içinde internet erişimi kesilecek mi?

Veri alışverişi sürdüğü müddetçe hizmet devam edecektir.

GS TTNET WiFi Nedir?

GS TTNET WiFi, 50 bin futbolseverle aynı anda Türk Telekom Arena’da internete bağlanabilmektir!

TTNET ve Galatasaray Spor Kulübü işbirliği ile Türkiye’de bir ilk gerçekleştirildi ve GS TTNET WiFi ile Türk Telekom Arena’da futbolseverler internet ile buluştu.

Internet keyfini maçta da kesintisiz sürdürmek isteyen Türk Telekom Arena’daki futbolseverler için 400 Mbps’e kadar hızda kablosuz internet servisinin adı, GS TTNET WiFi!


WiFi hizmeti tüm maçlarda kullanılabilecek mi?

Türk Telekom Arena’da gerçekleştirilen tüm maçlarda tüm futbolseverler, GS TTNET WiFi servisinden faydalanabilir.


Statta ortak WiFi kullanmak güvenli midir?

Kullanıcıları internet hizmetine girerken güvenli bir site üzerinden girmekte ve kullanıcı adı ve şifreleri bu şekilde korunmaktadır. SSL hizmeti ile bağlanılan sitelerde güvenle gezilebilir. Kullanıcıların temel güvenlik ayarları, anti-virus ve kişisel güvenlik duvarı yazılımına sahip olmaları tavsiye edilmektedir. Daha yoğun güvenlik ihtiyacı duyan kullanıcılarımızın VPN çözümleri kullanması tavsiye edilir.


WiFi hizmeti yalnızca maç günlerinde mi aktif olacak? Stat çevresinde hizmetten faydalanmak mümkün müdür?

Maç günlerinde 400 Mbps’e kadar internet hızı olacaktır. Maç olmayan günlerde servis aktif olmasına rağmen hız seviyesi düşecektir.


Türk Telekom Arena’da kullanılan internet hizmetinde upload ve download hızları ne olacak?

Maç günlerinde internet hızı 400 Mbps’e kadar çıkıyor olacak.


Stadyumda 50binden fazla taraftar var. Bu yoğun kullanım hız ve kaliteyi etkileyecek mi?

Türk Telekom Arena’da insan ve data kullanımı yoğun mekanlar için özel geliştirilmiş ekipmanlar kullanılmıştır. WiFi altyapısı herkesin aynı anda internete bağlanabileceği şekilde kurulmuştur. Futbolseverlerin internet deneyimlerinin hızlı ve iyi olmasını hedeflenmiştir.


Karşı takım için sunulan hizmetler neler, servisten faydalanabilecekler mi?

Türk Telekom Arena’da verdiğimiz GS TTNET WiFi servisinden tüm futbolseverler faydalanabilecektir.


GS TTNET WiFi’a Bağlanırken


GS TTNET WiFi’a nasıl bağlanabilirim?

1. GS TTNET WiFi isim ve logosu görülen kablosuz internet servis noktasında cihazın WiFi özelliği açılır.
2. Kablosuz ağlardan (SSID) “GS TTNET WiFi” seçilir.
3. Karşılama sayfasından ya da TTNET WiFi Nerede uygulamasından internete erişilebilir:
3.1. Cihazda yüklü web tarayıcısı (Internet Explorer, Firefox vb.) ile herhangi bir sayfaya gidilmeye çalışıldığında otomatik olarak karşılama sayfasına yönlendirilir.

  • TTNET müşterileri TTNET TekŞifre bilgilerini girerek GS TTNET WiFi’i ücretsiz kullanmaya başlayabilir.*
  • TTNET müşterisi olmayanlar ise, kendi oluşturdukları kullanıcı adı ve şifre ile TTNET WiFi karşılama sayfasından kredi kartıyla ya da SMS ile (7979’a “wifi 120 ya da “wifi günlük” yazıp SMS atarak) ödeme yaparak GS TTNET WiFi’i kullanabilir.

    3.2. TTNET WiFi Nerede uygulamasını Android Market ve App Store’dan ücretsiz indirilerek,

  • TTNET müşterileri; TTNET TekŞifre bilgilerini tek sefer girerek uygulamanın hatırlaması sayesinde sonraki girişlerinde sadece Bağlan tuşuna basarak, otomatik olarak GS TTNET WiFi’a ücretsiz bağlanabilir.*
  • TTNET müşterisi olmayanlar ise, WiFi paketi (“wifi 120” ya da “wifi günlük”) satın alıp, kendi oluşturduğu hesap bilgileri ile GS TTNET WiFi’a bağlanabilir.


* Internet paketlerinde WiFi hediyesi olan TTNET’liler hediye dakikaları süresince hizmetten bedava faydalanabilir.

Hangi cihazlarla bağlanabilirim?

Dizüstü, avuç içi bilgisayar, ya da WiFi özellikli cep telefonu, IEEE802.11b/g ve WiFi uyumlu WLAN kartına sahip bilgisayarlar ile TTNET WiFi’a bağlanabilirsiniz. (WiFi özellikli bilgisayarlarda bu karta ihtiyaç duyulmamaktadır.)


Kazımalı kart ile GS TTNET WiFi’a nasıl bağlanırım?

Kazımalı kartlardan çıkacak olan kullanıcı adı ve şifreyi yine kazımalı kartların arkasında belirtilen aktivasyon adresine giderek ve bu adresteki gerekli yerleri doldurarak kullanıcı adı ve şifrenizin cep telefonunuza gelmesini sağlayabilir, böylece TTNET WiFi hizmetinden yararlanabilirsiniz.
Detaylı kılavuz için tıklayınız.


Paket satın alırken yarattığım kullanıcı adı ve şifremi bir sonraki seferde de kullanarak Türk Telekom Arena’da internete bağlanabilir miyim?

Türk Telekom Arena’da GS TTNET WiFi bağlantısı için aynı hesabı kullanabilir, paketiniz yoksa ek paket satın alarak internet servisinden faydalanabilirsiniz.


Aynı kullanıcı adı ile birden fazla cihazla bağlanabilir miyim?

Aynı kullanıcı adı ve şifre ile en fazla iki adet cihazla servisten faydalanabilirsiniz.


Stat içinde her noktada WiFi erişimi var mı, hareket edersem bağlantım kopar mı?

Stat içerisinde tüm tribünler ve localarda bağlantı kesintisiz devam eder. Stat dışı alanlarda WiFi hizmeti verilmemektedir.


GS TTNET WiFi Giriş Sayfasını neden açık tutmalıyım?

GS TTNET WiFi hizmeti süreye dayalıdır. Kullandığınız/ kalan sürenizi görmek ve hizmeti kullanmayı durdurmak için bu sayfanın açık olması gerekmektedir.


GS TTNET WiFi Bağlandım ancak Giriş Sayfasını kapattım, tekrar erişebilir miyim?

Eğer giriş sayfasını kapattıysanız GS TTNET WiFi hizmetine hala bağlı iken herhangi bir web tarayıcıyı açıp https://giris.ttnetwifi.com.tr/ ile bağlanabilirsiniz.


Apple iPad ve iPhone’larda WiFi ayarlarında GS TTNET WiFi seçtiğimde web tarayıcı öncesinden Giriş (Log In) sayfası geliyor. Bağlantı yapmadığım ve/veya yanlışlıkla iptal ettiğimde bu sayfaya daha sonra erişemiyorum ve Internet bağlantısı WiFi üzerinden devam etmiyor.

iPhone ve iPad’ler, girişi web tarayıcı dışında bir sayfada gerçekleştirebilmektedir. Bu sayfa yanlışlıkla kapatıldığında veya herhangi bir sebeple giriş gerçekleşmediğinde GS TTNET WiFi bağlı gözükmekte, ancak kullanılamamaktadır. Giriş’in web tarayıcı üzerinden devam etmesi ve ayrı bir Log In ekranı gelmemesi için GS TTNET WiFi için Otomatik Oturum Aç (Auto-Login) ve Otomatik Katıl (Auto-Join) özelliğinin kapatılması gerekmektedir. Bu değişiklik sonrası giriş sayfası web tarayıcı (Safari) içinde açılacaktır.
Passolig kartıma tanımlanacak bir kullanıcı adı/şifrem olacak mı? Ödemelerimi bu şekilde kartımla ilişkilendirebilecek miyim?

Passolig hesabınız GS TTNET WiFi’dan bağımsızdır. TTNETliler, GS TTNET WiFi’a TTNET TekŞifreleri ile bağlanabilmektedir. TTNET müşterisi değilseniz TTNET WiFi paketlerinden satın alarak kendi belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifrenizle GS TTNET WiFi’a bağlanabilirsiniz.


Ücretlendirme


Bu hizmet Türk Telekom Arena’ya gelen tüm sporseverler için ücretsiz ya da ücretli mi olacak? Kullanıcılar nasıl faydalanacak?

TTNET aboneleri, internet paketleri dâhilindeki hediye WiFi dakikalarını stadyumda da kullanabilecekler. Yani hediye dakikaları süresince servisten ücretsiz olarak yararlanabilecekler. TTNET abonesi olmayanlar ise, stadyumdayken kredi kartları ile ön ödemeli paket alarak servisten yararlanabilecek.


Basın tribünü ve localarda GS TTNET WiFi tamamen ücretsiz mi? Şifre gerekiyor mu?

Evet, basın tribünü ve localarda GS TTNET WiFi servisi ücretsizdir. Bunun için Galatasaray Spor Kulübü’nün sizlere vereceği kazımalı kartlardaki kullanıcı adı ve şifreleri kullanabilirsiniz.


Basın tribünü / locada aldığım şifreyi tribünlerde ya da başka bir WiFi noktasında kullanabilir miyim?

Basın tribünü/localarda aldığınız kullanıcı adı ve şifreleri belirtilen son kullanma tarihinden önce, süreleri dolana kadar tribünlerde ya da diğer TTNET WiFi noktalarında kullanabilirsiniz.


Satın aldığım dakikaları yalnızca stat içinde mi kullanabilirim?

Hayır, satın alınan paketler süreleri dolana kadar TTNET WiFi servisi veren tüm noktalarda kullanılabilir.


Daha önce satın aldığım paketten kalan dakikalarımı Türk Telekom Arena’da kullanabilir miyim?

Evet. Daha önce TTNET WiFi noktasında aldığınız paketinizin süresi dolana kadar Türk Telekom Arena’da da kullanabilirsiniz.


Sezonluk paketler mevcut mu? Yalnızca günlük dakika mı alabilirim?

TTNET abonesi olmayan kullanıcılarımız için iki paketimiz mevcuttur: Günlük 120 Dakika ve Günlük Sınırsız. Bu paketlerden birini satın alarak bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz.


Paketleri stada gelmeden almam mümkün mü?

Evet, TTNET WiFi servis noktalarında kredi kartıyla satın alınabileceği gibi cep telefonundan sms yoluyla paket satın alma gerçekleştirilebilir.
Sms yoluyla satın alma için:

  • TTNET WiFi Günlük 120 Dakika paketi için 7979’a “wifi 120”;
  • TTNET WiFi Günlük Sınırsız paket için 7979’a “wifi gunluk” yazıp SMS atılması gerekmektedir.
7979’a atılan her SMS 50 kuruş olarak ücretlendirilir.

Birden fazla paket satın alınabilir mi?

Dilediğiniz miktarda paket satın alabilirsiniz.


Taraftar DSL paketleri için bir ayrıcalık olacak mı?

GSNET aboneleri paketlerinde bulunan aylık 1905 hediye WiFi dakikalarını kullanarak sahip oldukları dakikalar süresince ücretsiz olarak hizmetten faydalanabilir.
Aynı şekilde KARTALNET aboneleri 1903, FENERNET aboneleri 1907 ve TRABZONNET aboneleri 1967 hediye WiFi dakikaları süresince servisten ücretsiz yararlanabilir.


Paket satın alınırken tüm kredi kartları geçerli midir?

Master/Visa/American Express kredi kartları ile paket satın alınabilmektedir.

Apple iPad ve iPhone‘larda WiFi ayarlarında TTNET WiFi seçtiğimde web tarayıcı öncesinden Giriş (Log In) sayfası geliyor. Bağlantı yapmadığım ve/veya yanlışlıkla iptal ettiğimde bu safya daha sonra erişemiyorum ve Internet bağlantısı Wifi üzerinden devam etmiyor

iPhone ve iPad’ler girişi web tarayıcı dışında bir sayfada gerçekleştirebilmektedir. Bu sayfa yanlışlıkla kapatıldığında veya herhangi bir sebeple giriş gerçekleşmediğinde TTNET WiFi bağlı gözükmekte ancak kullanılamamaktadır. Giriş’in web tarayıcı üzerinden devam etmesi ve ayrı bir Log In ekranı gelmemesi için TTNET WiFi için Otomatik Oturum Aç (Auto-Login) özelliğinin kapatılması gerekmektedir. Bu değişiklik sonrası giriş safyası web tarayıcı (Safari)içinde açılacaktır.
Nokia Cep Telefonum var. WiFi özelliği çalıştığı halde TTNET WiFi’a bağlanmaya çalıştığımda hata alıyorum ?

Nokia Akıllı cep telefonlarından bağlantı ile ilgili “Güvenli Bağlantı Kurulamıyor” hatası sertifika uyumsuzluğu sebebiyle oluşmaktadır. Telefonunuzda Ayarlar > Telefon > Telefon Yönetimi > Güvenlik > Sertifika yönetimi > Yetki sertifikaları altında yer alan " GlobalSign Root CA " isimli sertifikanın seçiniz ve ilgili sertifikanın seceneklerden guvenlik ayarlarına gidiniz. Burada Internet seçeneğini Hayır şeklinde ayarlamanız gerekmektedir.


iPad üzerinde TTNET WiFi açılış sayfası geliyor, ancak kullanıcı adı ve parolayı yazdıktan sonra sayfa tamamen donuyor ve web tarayıcıyı kapatmak zorunda kalıyorum ?

iPhone veya iPad üzerinde Ayarlar/Safari/Otomatik Doldur seçeneği Kapalı hale getirilmelidir.


iPad/iPhone/iPod cihazlarında Beni Hatırla özelliği çalışmıyor ?

Beni Hatırla fonksiyonunun çalışması için cihazınızın Çerezleri Kabul Et seçeneği Gidilenden veya Her Zaman seçeneklerinden birisi seçilmiş olmalıdır. Konfigürasyona Ayarlar>Safari>Çerezleri Kabul Et’den erişilebilir. Detaylı bilgi için http://support.apple.com/kb/HT1677 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


iPad/iPhone/iPod cihazlarına kullanıcı adı ve parolayı doğru yazdığım halde ilk denememde giremiyorum, ikinci denememde aynı kullanıcı adı ve parola ile giriş yapabiliyorum?

İlk denemede kullanıcı adı ve parola doğru yazıldığı halde girilemiyorsa Çerezleri Kabul Et ayarları kontrol edilmelidir. Çerezleri Kabul Et seçeneği Gidilenden veya Her Zaman seçeneklerinden birisi seçilmiş olmalıdır. Konfigürasyona Ayarlar>Safari>Çerezleri Kabul Et’den erişilebilir. Detaylı bilgi için http://support.apple.com/kb/HT1677 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


iPad/iPhone/iPod cihazı ile giriş yaptım ancak çıkış yapamıyorum?

Yayın alanından çıkılması, yayının kesilmesi gibi sebeplerin yanında Çerezlerin Kabul Edilmemesi de bu hataya sebep olabilmektedir. Ayarlar>Safari>Çerezleri Kabul Et seçeneği Gidilenden veya Her Zaman olmalıdır.

Ücretsiz hizmet noktası nedir?

TTNET ve lokasyon sahibi kurumların işbirliği ile tüm Internet kullanıcılarının TTNET WiFi hizmetinden ücretsiz yararlanabildikleri noktalardır. Mc Donald’s gibi seçkin zincir mağazalarda olmak üzere birçok noktada ücretsiz hizmet verilmektedir.


TTNET Abonesi değilim, Ücretsiz Noktalarda kullanıcı adını nasıl edineceğim ?

Ücretsiz noktalarda TTNET WiFi’ ya bağlandığınızda ve herhangi bir web tarayıcısını açtığınızda, otomatik olarak yönlendirileceğiniz karşılama sayfasında cep telefon numaranızı ve gerekli bilgileri girerek kullanıcı adı ve şifrenizin telefonunuza SMS yoluyla gelmesini sağlayabilirsiniz. Aldığınız SMS için hiçbir ücret ödemezsiniz.


Ücretsiz lokasyondaki kullanıcı adı ve şifresinin süresi ne kadardır?

Kullanıcı adı ve şifreniz cep telefonunuza geldikten sonra 1 yıl boyunca aynı kullanıcı adı ve şifreyi tüm ücretsiz lokasyonlarda kullanabilirsiniz.


SMS ile edindiğim şifre sadece edindiğim lokasyon için mi geçerlidir ?

Hayır! Ücretsiz bir lokasyonda edindiğiniz kullanıcı adı ve şifre tüm TTNET WiFi ücretsiz lokasyonlarda geçerlidir.


SMS ile edindiğim şifre ile TTNET WiFi noktasında “Kotanız Doldu” hatası veriyor

Ücretsiz noktalarda giriş için SMS ile elde edilen şifreler sadece ücretsiz noktalarda geçerlidir. Ücretli noktalarda bu şifreler kota hatası verecektir. Bazı ücretli ve ücretsiz hizmet noktalarının çok yakın olması sebebiyle ücretsiz nokta yerine ücretli noktalara bağlanılmaktadır. Bağlanılan nokta giriş sayfasında belirtilmektedir, kullanıcılarımızın bağlı olduğu hizmet noktasının ücretsiz olduğunu kontrol etmeleri tavsiye edilmektedir.


TTNET Abonesiyim, ücretsiz noktalarda SMS ile ücretsiz şifre almak yerine TTNET ADSL Kullanıcı adı veya TEK Şifre ile girdiğimde hediye dakikalarım düşecek mi ?

Ücretsiz noktalarda TTNET Kullanıcı adı veya Tek Şifreniz ile girdiğinizde hediye dakikalarınız kullanılmamaktadır.


TTNET WiFi sistemine giriş yaptım ve kullanıyor iken herhangi bir sebepten bağlantı koptu, tekrar bağlantı yapmaya çalıştığımda bağlandınız sayfası geliyor ? Gitmek istediğim her sayfada bu safya geliyor ?

Bazı durumlarda kurmuş olduğunuz bağlantı askıda kalabilmektedir. Bu tip hatalarda bağlantı sayfasından çıkış yapıp tekrar giriş yapmanız gerekebilmektedir.

Paketleri kimler alabilir?

Paketlerin alınabilmesi için TTNET aboneliği şartı yoktur. Herkes paketlerden satın alabilir.


Kaç adet paket satın alınabilir?

Paket satın almada herhangi bir sınır yoktur. İstenildiği kadar paket alınabilir.


TTNET WiFi Günlük 120 Dakika/TTNET WiFi Günlük Sınırsız paketinden almıştım başka bir yerden. Onu kullanabilecek miyim?

Evet. Daha önce satın alınan paketler süreleri dolana kadar TTNET WiFi servis noktası olan havaalanlarında kullanılabilir.


TTNET abonesiyim, hediye dakikalarımı havaalanında kullanabilecek miyim?

TTNET aboneleri hediye dakikalarını TTNET WiFi servis noktası olan havaalanlarında kullanmaya devam edebileceklerdir. Kullanılabilir dakikaları olduğu sürece yeni paket almak zorunda değiller.


Havaalanından alınan paketler diğer TTNET WiFi noktalarında da kullanılabilir mi?

Evet, paketler süreleri dolana kadar tüm TTNET WiFi servis noktalarında kullanılabilir.

Kampanya bitiminde her abone, sahip olduğu paketin içeriğindeki hediye TTNET WiFi dakikası kadar aylık ücretsiz kullanım yapmaya devam edecektir.